

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Length | 1.65 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Height | 400 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 27.12 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Drive Level | 1 µW |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
Stock: 298
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.48987 | $4.89870 |
| 25 | $0.47994 | $11.99850 |
| 50 | $0.47021 | $23.51050 |
| 100 | $0.45055 | $45.05500 |
| 300 | $0.41401 | $124.20300 |
| 500 | $0.38044 | $190.22000 |
| 1000 | $0.36677 | $366.77000 |
| 3000 | $0.34796 | $1043.88000 |
| 5000 | $0.32316 | $1615.80000 |
